Kategorie produktów

Chorwacja – Medjugorje

Data wyjazdu:  2018-05-26
Cena:  1300 PLN + 415 EURO
Wymagany dokument:  Paszport

Terminy

26.05-03.06.2018

W cenie

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelu ***/**** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych

DZIEŃ 1

CZĘSTOCHOWA – MARIBOR
Przejazd przez Czechy i Austrię do Słowenii.

DZIEŃ 2

OKOLICE KARLOWCA – POSTOJNA JAMA – PLITWICE
Po śniadaniu zwiedzanie jaskiń Postojne Jamy, tworzących system korytarzy z mnogością form krasowych. W trakcie zwiedzania przejazd podziemną kolejką i podziwianie unikalnego stworzenia jaskiniowego – „proteusa anguinusa”. Przejazd do Chorwacji. Nocleg w okolicy miejscowości Plitwice.

DZIEŃ 3

JEZIORA PLITWICKIE
Zwiedzanie Parku Narodowego Plitwickich Jezior. Spacer kanionem wzdłuż ciągu jezior połączonych ze sobą strumieniami, kaskadami i wodospadami. W trakcie zwiedzania rejs stateczkiem po jeziorze Kozjak i przejazd kolejką turystyczną. Przejazd na nocleg w okolice Biogradu.

DZIEŃ 4

MEDJUGORJE
Po śniadaniu przejazd do Bośni i Hercegowiny. Medjugorje – miejsce kultu Matki Boskiej. Zwiedzanie kościoła, cmentarza z grobem Ojca Slavko oraz oryginalnej Drogi Krzyżowej koło kościoła. Nocleg w Medjugorje.

DZIEŃ 5

MEDJUGORJE
Całodniowy pobyt w Medjugorje. Wejście na Wzgórze Objawień.

DZIEŃ 6

MEDJUGORJE – MOSTAR – MEDJUGORJE
Przejazd do Mostaru, który w czasach panowania tureckiego stanowił centrum handlu. Zwiedzanie: przepiękny kamienny Stary Most na Naretwie, kościół oo. Franciszkanów, dzielnica muzułmańska Stara Carsija, tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, meczet Koski Mehmed-Paszy.

DZIEŃ 7

DUBROWNIK – SPLIT – ”CHORWACKIE LOURDES”
Po śniadaniu przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku” i „Słowiańskimi Atenami”. Zwiedzanie: Brama Pile, fontanna Onufrego z XV wieku, główna ulica Stradun, katedra Marii Panny. Spacer po murach obronnych z XIV wieku – jedna z największych atrakcji miasta. Wizyta w Vepric, tzw. „Chorwackim Lourdes” na Riwierze Makarskiej.

DZIEŃ 8

SPLIT – OKOLICE KARLOWCA
Zwiedzanie Splitu: kompleks pałacowy Dioklecjana, Katedra ze skarbcem, starówka, pomnik biskupa Grzegorza Ninskiego, Wzgórze Marjan z panoramą na miasto i morze. Przejazd na nocleg w okolicach Karlowca.

DZIEŃ 9

MARIBOR – CZĘSTOCHOWA
Po śniadaniu wyjazd powrotny do kraju.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS