Kategorie produktów

Sycylia

Data wyjazdu:  2019-08-02
Cena:  1800 PLN + 1090 EURO
Wymagany dokument:  Paszport/dowód osobisty

Terminy

02-09.08

W cenie

  • przelot rejsowym samolotem
  • na miejscu klimatyzowany autokar
  • noclegi w hotelu ***/**** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych

DZIEŃ 1

WARSZAWA – KATANIA
Przelot z Warszawy na Sycylię.

DZIEŃ 2

ETNA – TAORMINA
Etna – wyjazd na wulkan – kolejką linową i samochodami terenowymi (zależne od stopnia erupcji wulkanu). Spacer z wulkanologiem wokół wygasłych i czynnych kraterów i siarkowych jezior. Przejazd do Taorminy – miasteczka określanego przez cudzoziemców sycylijskim Saint Tropez, starówka, katedra św. Mikołaja.

DZIEŃ 3

PALERMO
Przejazd w okolice Palermo. czas wolny nad morzem.

DZIEŃ 4

MONTE PELLEGRINO – PALERMO
Przejazd na malowniczą górę Monte Pellegrino. Wizyta w XVII – wiecznym sanktuarium św. Rozalii Pustelnicy, która tutaj żyła, modliła się i zmarła a którą Papież Urban VIII w 1630 roku wpisał do Martyrologium Rzymskiego jako patronkę chroniącą przed zarazą. Przejazd do Palermo. Zwiedzanie Starego Miasta, Pałacu Normanów z Kaplicą Palatyńską, Kościoła normańskiego La Martorana, Fontanna Pretoria, Teatr Massimo (z zewnątrz), Katedra NMP Wniebowziętej z grobem św. Rozalii, patronki miasta.

DZIEŃ 5

ERICE – TRAPANI
Przejazd do Erice – miasteczka położonego na szczycie góry, które było miejscem kultu wielu bóstw starożytności, głównie bogini miłości i płodności. Zwiedzanie miasta. Wizyta w Giardio del Balio – XIX – wiecznym miejskim ogrodzie botanicznym a także w XIV – wiecznym kościele Chiesa Matrice. Przejazd do Trapani – miasta przepięknie położonego na wąskim, przypominającym sierp, przylądku słynącym ze średniowiecznych i renesansowych kościółków i XVII – wiecznej katedry.

DZIEŃ 6

AGRIGENTO – SYRAKUZY
Przejazd do Agrigento – najważniejszego na całej Sycylii stanowiska archeologicznego zwanego Doliną Świątyń. Przejazd do Syrakuz. Czas wolny.

DZIEŃ 7

SYRAKUZY – ORTIGIA – KATANIA
Syrakuzy – zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Park archeologiczny z teatrem wykutym w skale i rzymskim amfiteatrem, wizyta w jaskini zwanej Uchem Dionizjusza. Przejazd na wysepkę Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej i słynne źródła Arteuzy. Przejazd do Katanii – miasta zbudowanego z kamienia wulkanicznego; Plac Katedralny, Katedra św. Agaty, Ratusz Miejski, Fontanna ze Słoniem, ruiny amfiteatru rzymskiego.

DZIEŃ 8

KATANIA – WARSZAWA
Przelot do Polski.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS