Kategorie produktów

Laponia 6 grudnia w ojczyźnie Mikołaja

Data wyjazdu:  2019-12-03
Cena:  1950 PLN+1555 EURO
Wymagany dokument:  Paszport/dowód osobisty


Terminy

03-09.12.2019

W cenie

  • przelot rejsowym samolotem
  • na miejscu klimatyzowany autokar
  • noclegi w hotelu ***/****, (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych

DZIEŃ 1

WARSZAWA – HELSINKI – IVALO
Przelot na trasie Warszawa – Helsinki. Przelot do Ivalo (fińska Laponia), leżącego 290 km za Kręgiem Polarnym. Transfer do hotelu w Saariselka. Nocleg.

DZIEŃ 2

SAARISELKA
Przejazd autobusem na szczyt Pięknej Góry (Kaunispaa), skąd rozpościera się rozległy widok na białe wzgórza Laponii. Następnie zwiedzanie oryginalnego ośrodka wczasowego (m.in.: szklane domki do oglądania zorzy polarnej, hotelik w igloo i największa na świecie sauna. Wycieczka saniami ciągniętymi przez renifery.

DZIEŃ 3

SAARISELKA
Przejażdżka zaprzęgiem psów husky. Czas wolny na zakupy miejscowych wyrobów rękodzieła – oryginalnych wyrabianych przez Lapończyków (m.in.: z kości i skóry renifera).Wspólny wieczór przy świetle pochodni na zamarzniętym jeziorze. Duże prawdopodobieństwo zobaczenia niespotykanej poza terenami leżącymi za Kołem Podbiegunowym Zorzy Polarnej. Zjawisko to występuje w okolicy Saariselka każdej nocy, gdy niebo nie jest zasłonięte chmurami.

DZIEŃ 4

SAARISELKA
Przejazd na skuterach śnieżnych do farmy reniferów. Po południu czas wolny albo dla chętnych pobyt w kompleksie basenów (podgrzewana woda, tropikalna sceneria).

DZIEŃ 5

ROVANIEMI
Przejazd do Rovaniemi.Po drodze wizyta w kopalni ametystów. Zapoznanie się z procesem wydobycia i obróbki tych wspaniałych kamieni. Spacer po centrum handlowym. Możliwość zakupu pamiątek

DZIEŃ 6

IVALO – HELSINKI
Wizyta w Arktikum, zwiedzanie oryginalnego, mieszczącego się pod ziemią Muzeum Lapońskiego i Terenów Arktycznych. Następnie postój w znajdującej się na Kręgu Polarnym Wiosce Świętego Mikołaja, czas wolny na zakupy, zdjęcia ze świętym Mikołajem. Transfer na lotnisko, wylot do Helsinek.

DZIEŃ 7

HELSINKI
Przejazd do śródmieścia. Spacer po centrum miasta, krótkie zwiedzanie słynnego kościoła wykutego w skale, katedry luterańskiej, XIX-wiecznej cerkwi prawosławnej. Czas wolny. Wylot do Warszawy.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS