Kategorie produktów

Skandynawia

Data wyjazdu:  2019-08-04
Cena:  2200 PLN + 1550 EURO
Wymagany dokument:  Paszport/dowód osobisty

Terminy

04-15.08.2019

W cenie

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • nocne rejsy promem
  • noclegi w hotelu ***/****(pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych

DZIEŃ 1

CZĘSTOCHOWA – ŚWINOUJŚCIE – KOPENHAGA/YSTAD
Wyjazd z Częstochowy, przejazd do Świnoujścia – obiadokolacja. Nocny rejs na trasie Świnoujście – Kopenhaga/Ystad (kabiny czteroosobowe).

DZIEŃ 2

KOPENHAGA – HELSINGOR – HELSINGBORG
Zwiedzanie Kopenhagi: Mała Syrenka, Fontanna Geliony, z zewnątrz: Amalienborg, Kongens Nytorv, Giełda, msza św. w katedrze św. Anzgara, starówka. Przejazd do Helsingor – spacer wokół tzw. Zamku Hamleta, przeprawa promowa do Helsingborg w Szwecji. Nocleg w ok. Jonkoping.

DZIEŃ 3

VADSTENA – SZTOKHOLM
Krótkie odwiedziny w Vadstenie – miejscu, w którym św. Brygida założyła klasztor. Następnie przejazd do Sztokholmu – zwiedzanie miasta: Pałac Królewski (z zewnątrz), Stare Miasto, Gamla Stan, katedra Strokyrkan, Ratusz z Salą Białą i Błękitną (znane z uroczystości odbierania nagrody Nobla). Nocleg na przedmieściach Sztokholmu.

DZIEŃ 4

UPPSALA – JEZIORO WENER
Przejazd do Uppsali, starego miasta uniwersyteckiego oraz mocno związanego ze św. Brygidą Szwedzką. Przejazd trasą z widokiem na Jezioro Wener – największe jezioro Szwecji. Nocleg w okolicach Ski.

DZIEŃ 5

OSLO
Przejazd do Oslo – zwiedzanie miasta: Ratusz, Park Rzeźb Vigelanda, skocznia narciarska Holmenkollen, Muzeum Wikingów; z zewnątrz: Pałac Królewski Slotem, Twierdza Akershus, Parlament. Przejazd wzdłuż Jeziora Mjosa, Doliną Gudbrand – przepiękne widoki. Po drodze obiekty olimpijskie. Nocleg w okolicach Kvikne.

DZIEŃ 6

TRONDHEIM – STIKLESTAD
Zwiedzanie Trondheim: Katedra Nidaros – najsławniejsze miejsce pielgrzymkowe północnej Europy w średniowieczu. Spacer po Starym Mieście. Msza Święta w Stiklestad. Nocleg w okolicach Oppdal.

DZIEŃ 7

DROGA TROLLI – DROGA ORŁÓW – FIORD
Geiranger – Wodospad Siedmiu Sióstr Wyjazd w kierunku Andalsnes, na tzw. “Drogę Troli”, na górze postój na punkcie widokowym – wodospad Stigfossen i Ściana Troli. Zjazd do krótkiej przeprawy promowej Linge-Eisdal, dalej “Drogą Orłów” do Geiranger. W przypadku dobrej pogody możliwość wjazdu na punkt widokowy Dalsnibba (1500 m. n.p.m.). Rejs fiordem Geiranger, uważanym za najpiękniejszy, po drodze Wodospad Siedmiu Sióstr do Hellesylt. Nocleg w okolicach Stryn.

DZIEŃ 8

LODOWIEC BOYBREEN – SOGNEFJORD – VIK – BERGEN
Przejazd do lodowca Boybreen, który jest jednym z najlepiej dostępnych w Europie. Wizyta w słynnym Muzeum Lodowca – pokaz filmowy na półkolistym ekranie. Przejazd wzdłuż Sognefjordu – największy fiord w Norwegii – do Hella, przeprawa promowa do Vagsnes. Stamtąd malownicza trasa w kierunku Bergen, stolicy norweskich fiordów. Po drodze w miejscowości Vik wizyta w drewnianym kościele typu “stav” z XII. Przejazd do Bergen.

DZIEŃ 9

BERGEN
Zwiedzanie Bergen: stare, malownicze nabrzeże portowe Bryggen, Kościół NMP (z zewnątrz), targ rybny (możliwość zakupu skór renifera, mięsa wieloryba i rekina lub innych specjałów). Wyjazd kolejką linową Floim, skąd można podziwiać panoramę miasta. Przejazd do Bruravik, krótka przeprawa do Brimnes. Przejazd przez największy w Europie płaskowyż Hardangervidda, znany z tzw. “bitwy o ciężką wodę”. Trasa wśród jezior, dzikich dolin, lasów i strumieni do miasteczka Gol.

DZIEŃ 10

GÖTEBORG – MALMÖ
Przejazd do Göteborga, po drodze Msza św. w Angared. Göteborg – spacer po Starym Mieście, pomnik Karola IX, Ratusz (z zewnątrz), Kanał Gotyjski. Nocleg w okolicach Malmö.

DZIEŃ 11

MALMÖ – ROSKILDE – YSTAD
Przejazd do Malmö – spacer po mieście. Roskilde – dawna stolica Danii – zwiedzanie przepięknej katedry Roskilde Domkirke wzniesionej w 1170 r., gdzie znajdują się groby królów duńskich. Przejazd do Ystad – krótki spacer, a następnie nocna przeprawa promowa do Świnoujścia (kabiny 4-osobowe).

DZIEŃ 12

ŚWINOUJŚCIE – PNIEWY – CZĘSTOCHOWA
Przejazd powrotny ze Świnoujścia do Częstochowy, po drodze Msza św. u Sióstr Urszulanek w Pniewach.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS