Kategorie produktów

Liban

Data wyjazdu:  2022-05-31
Cena:  2500 PLN + 890 USD
Wymagany dokument:  Paszport

Uwaga: Paszport musi być ważny co najmniej 6 m-cy od daty powrotu do kraju. Jeżeli mają Państwo w paszporcie stempel świadczący o pobycie w Izraelu konieczna jest wymiana paszportu.


Konieczny certyfikat szczepienia na COVID

W cenie

  • przelot rejsowym samolotem
  • na miejscu klimatyzowany autokar/bus
  • noclegi w hotelu ***/**** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych + COVID

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DZIEŃ 1

WARSZAWA – BEJRUT
Przelot do Bejrutu.

DZIEŃ 2

ANNAYA – SANKTUARIUM ŚW. CHARBELA
Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni św. Charbela i Klasztorze św. Maruna Annaya – grób św. Charbela. Przejazd do Byblos. Nocleg.

DZIEŃ 3

SYDON-TYR
Przejazd do Sydonu, Zamek Morza z XIII w, Stare Miasto, targ i fabryka mydła, Khan El Franj. Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom (II w. n.e.), port i termy rzymskie, starożytne forum. Wizyta w Magdouche – Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej.

DZIEŃ 4

BEJRUT
Zwiedzanie Bejrutu. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego. Muzeum Narodowe. Wizyta na polskim cmentarzu, gdzie spoczywa m.in. Hanka Ordonówna. Zwiedzanie Naher Kalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa.

DZIEŃ 5

DOLINA BEKAA – BAALBEK – QUADISH
Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Następnie zwiedzanie Baalbek. Heliopolis z kompleksem świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd przez Przełęcz Czarne Rogi do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Przejazd Doliną Quadisha do Klasztoru św.Antoniego.

DZIEŃ 6

JEITA GROTTO – BHERKE – GHAZIRE
Wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach. Następnie zwiedzanie maronicki9ego klasztoru Bherke – siedziby Patriarchy Maronitów. Harissa – narodowe sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem św. Antoniego Padewskiego.

DZIEŃ 7

BYBLOS
Byblos – Kościół św. Jana Chrziciela, teatr rzymski, Zamek Krzyżowców, Sanktuarium św. Rafki – patronki cierpiących i św. Hardini – mistrza nowicjatu św. Charbela. Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze św. Charbelem w jego pustelni i Klasztorze św. Maruna.

DZIEŃ 8

BEJRUT – WARSZAWA
Przelot do Polski.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS