Prof. Dr Malgorzata C., New York City, USA

Uczestniczyłam w pielgrzymce „Śladami Jezusa” do Ziemi Świętej współorganizowanej przez biuro Apostolos w dniach 12-20 marca 2017. Pielgrzymka, która stanowiła dla wielu z nas swoiste rekolekcje wielkopostne, była pod każdym względem świetnie zorganizowana.

Zacznę od najważniejszego jej elementu, czyli przewodnika, księdza Radosława Herki. Wielka wiedza, kultura, przyjemny sposób bycia, poczucie humoru, wyraźna znajomość „terenu”, włączając w to stosunki międzyludzkie, i świetne, poruszające i zmuszające do myślenia homilie to tylko niektóre z zalet ks. Radka, które spowodowały, ze ta pielgrzymka była bardzo pozytywnym doświadczeniem i nie ukrywam, dużym przeżyciem emocjonalnym. Ogarniecie 49(!) osób i zapewnienie im bezpieczeństwa nie było łatwym zadaniem, a ks. Radek wywiązał się z niego wspaniale – 100% profesjonalizmu.

Dodam jeszcze, ze spotkanie podsumowujące pielgrzymkę zorganizowany przez ks. Radka przerodziło się w wielogodzinny wzruszający wieczór, który dał nam poczucie wspólnoty i dodał wartości naszemu pielgrzymowaniu.

Logistycznie też wszystko zagrało; nowy, dobrze wyposażony autobus z miłym i bezpiecznie jeżdżącym kierowcą, bardzo dobre hotele, fantastyczne jedzenie i ambitny, wypełniony po „brzegi” program spowodowały, ze nie odczuwało się trudów wczesnych pobudek i pokonanych dystansów.

Podsumowując, podziękowania dla biura Apostolos i dla ks. Radosława Herki za wiele wrażeń, emocji i wzruszeń, które przeżyliśmy w czasie tego tygodnia w Ziemi Świętej.

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS