Siostra Anna

Przez Maryję do Jezusa

„Jak Ci dziękować żeś mi dal tak wiele…”

Zbyt małe i nieudolne są ludzkie słowa wobec ogromu Bożych darów i Jego Łask. Nawiedzenie Ziemi Świętej i fizyczne dotknięcie miejsc związanych z życiem , działalnością apostolską i śmiercią Pana Jezusa było dla mnie i na zawsze pozostanie wielkim wyróżnieniem, którym On sam mnie obdarował.

Przejeżdżając łodzią przez Morze Galilejskie tak pięknie można było USŁYSZEĆ CISZĘ, która wyrwała mnie ze znużenia i zmęczenia i doświadczyć na nowo POKOJU duszy i SPOKOJU serca. To doświadczenie wyzwoliło we mnie pragnienie i potrzebę odnowienia w sobie tęsknoty za Bogiem i uświadomienia sobie po raz kolejny, ze On jest wszystkim, a ja pyłkiem i liściem na wietrze, że On sam wystarczy i ucisza wszelkie burze, huragany i tornada mego serca a przede wszystkim, ze nie trzeba się bać być szczęśliwym i żyć szczęśliwie z NIM już tu na ziemi.

Na zawsze w mej pamięci pozostaną codzienne Liturgie Mszy Świętych sprawowane przez ks. Piotra Nowickiego SAC , w Bethlejem, w Nazaret, na Górze Błogosławieństw, na Gorze Nebo, przy Bazylice Grobu Bożego, w Ein Karem czy tez w innych miejscach naszego pielgrzymowania.

Głębokim przeżyciem była również Droga Krzyżowa z niesieniem Krzyża wąskimi uliczkami Jerozolimy pełnymi straganów, a kończąca się na Wzgórzu Golgoty, gdzie można było uklęknąć w zadumie i z miłością adorować, dziękować, dotykać całując z szacunkiem to miejsce, na którym dokonało się ZBAWIENIE Świata.

Z szacunkiem i wdzięcznością chylę czoła przed naszym Przewodnikiem i Ojcem Duchowym Ks. Piotrem Nowickim za jego prawdziwie kapłańską postawę , za jego dużą wiedzę i profesjonalizm które dawały się odczuć w sposobie przedstawiania tematów i przekazywania informacji zwięźle, precyzyjnie z serca i z pasją, dając przy tym świadectwo swej prawdziwej niekłamanej wiary.

Bóg zapłać Księże Piotrze za umiejętność przekazywania Słowa Bożego, które umocniło naszą wiarę , krzepiło ducha dodawało otuchy, kruszyło i trafiało do serca. Słuchając Ciebie Księże Piotrze słuchaliśmy samego Chrystusa mówiącego przez Ciebie.

Dzięki Drogi Ojcze za Twoją kulturę osobistą, za wrażliwość na nasze potrzeby , za otwartość i cierpliwość i za Twoje niesamowite poczucie humoru, którym rozbawiałeś wszystkich.

Pielgrzymowanie po Ziemi Świętej to jedyne i niepowtarzalne w swym rodzaju Rekolekcje.

Niech Bóg Błogosławi Twoją Kapłańską Posługę.

Z darem wdzięcznej pamięci przed Panem.

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS