Anna i Edward


Od 6 do 13 lutego byliśmy na pielgrzymce do Ziemi Świętej, zorganizowanej przez biuro pielgrzymkowe Apostolos z Częstochowy. Pielgrzymka to za słabe słowo. W rzeczywistości były to rekolekcje w drodze, które wstrząsnęły nami do głębi. Wraz z mężem podążaliśmy śladami Chrystusa, odkrywaliśmy miejsca, o których tylko słyszeliśmy, czytaliśmy albo oglądaliśmy w telewizji.
        Dane nam było być między innymi w takich miastach jak Betlejem, Nazaret czy Jerozolima. W każdym z nich modliliśmy się w wielu sanktuariach i kościołach, które upamiętniały wydarzenia biblijne. Góra Błogosławieństw, Góra Tabor, Góra Oliwna, Wieczernik to tylko niektóre miejsca znajdujące się w planie pielgrzymki. Doświadczyliśmy odnowień przyrzeczeń chrzcielnych w rzece Jordan, oraz przyrzeczeń małżeńskich w Kanie Galilejskiej.

Nasz opiekun, ksiądz Radosław w niezwykle profesjonalny sposób, z pełnym zaangażowaniem przekazywał nam ogrom swojej wiedzy i dzielił się głęboką wiarą. Opowiadając o poszczególnych punktach opierał się nie tylko na znajomości przewodników, ale także na fragmentach Pisma świętego, dzięki którego rozważaniu mogliśmy głęboko przeżyć tę pielgrzymkę. Taki sposób przewodniczenia pozwolił nam w siódmym dniu, mimo wszechogarniającego zgiełku współczesnego życia, wczuć się w rzeczywistą atmosferę Jezusowej Drogi Krzyżowej.

Dodatkowo okolicznością sprzyjającą pozytywnemu przeżyciu tygodnia w Ziemi Świętej był fakt, że naszą niewielką grupę tworzyli ludzie, którzy przyjechali tam, by faktycznie pogłębić swoją wiarę, osobiście przejść śladami Chrystusa i poczuć Jego żywą obecność. Mieliśmy naprawdę ogromne szczęście spotykając tych ludzi, gdyż każda wspólna rozmowa czy modlitwa były niezwykle ubogacające.


                                                                                                                                                       
Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS