Kategorie produktów

Meksyk – Kuba

Data wyjazdu:  2021-09-08
Cena:  4900 PLN + 2400 USD
Wymagany dokument:  Paszport


Terminy

Terminy pielgrzymek planowanych na rok 2022 zostaną potwierdzone przez linie lotnicze w najbliższych dniach.

W cenie

 • przelot rejsowym samolotem z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych
 • wewnętrzny przelot
 • na miejscu klimatyzowany autokar/bus
 • noclegi w hotelu ***/****, (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
 • dwa posiłki, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
 • wiza
 • wstępy
 • napiwki
 • opieka Księdza/Przewodnika
 • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DZIEŃ 1

WARSZAWA – MIASTO MEKSYK
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot na trasie Warszawa – Mexico City z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów. Przylot do stolicy Meksyku, transfer do hotelu i zakwaterowanie.

DZIEŃ 2

MEXICO CITY
Zwiedzanie Miasta Meksyk: Muzeum Antropologiczne, Starówka, Zócalo, Pałac Prezydencki, Katedra (msza św.), Parroguia de los Indios. Rejs łodziami w ogrodach Xochimilco przy muzyce mariachi i marimba.

DZIEŃ 3

MEXICO CITY – TEOTIHUACAN – MEXICO CITY
Plac Trzech Kultur. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Msza święta. Zwiedzanie miejsc związanych z sanktuarium i objawieniami. Przejazd do Teotihuacan – zwiedzanie piramid: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Kolacja pod piramidami.

DZIEŃ 4

MEXICO CITY – TENANGO DEL AIRE – PUEBLA – MEXICO CITY
Przejazd malowniczą trasą pod wulkanami Popocatepetl i Ixtacihuatl do Puebla. Po drodze zwiedzanie monumentalnej piramidy w Cholula oraz zwiedzanie ludowego kościółka w Tonantzintla. Zwiedzanie Puebli: Starówka, katedra, kościół Santo Domingo i Kaplica Różańcowa. Rynek Parian i „słodka uliczka”. Przejazd do Tenango del Aire – prowadzonego przez polskich Pallotynów Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (msza święta). Kolacja w Tenango.

DZIEŃ 5

MEXICO CITY – CACAHUAMILPA – TAXCO – ACAPULCO
Wyjazd do Cacahuamilpa i zwiedzanie największych jaskiń w Meksyku w Parku Narodowym Cacahuamilpa. Przejazd do Taxco i zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej „srebrnego miasta”. Zwiedzanie Zocalo, kościoła św. Pryscylii i św. Sebastiana (msza święta), czas wolny. Przejazd do „Perły Pacyfiku” – Acapulco.

DZIEŃ 6

ACAPULCO
Czas wolny i pobyt z opcją All inclusive. Wieczorem przejazd na taras widokowy nad skałami La Quebrada i oglądanie skoków do wody z ponad 35-metrowej skały do płytkiej i wąskiej zatoki.

DZIEŃ 7

ACAPULCO – CUERNAVACA – MEXICO CITY
Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Przejazd do Cuernavaca. Spacer po historycznym centrum „miasta wiecznej wiosny”: Pałac Korteza, katedra (msza św.), klasztor i kościół św. Franciszka.

DZIEŃ 8

MEXICO CITY – HAWANA
Transfer na lotnisko. Przelot do Hawany. Po przylocie panoramiczne zwiedzanie stolicy Kuby. Nowoczesna dzielnica okazałych willi, rezydencji i ambasad – Miramar, Cmentarz Kolumba, Uniwersytet Hawański. Przystanek przy Placu Rewolucji z pomnikami Jose Marti’ego i Che Guevary – symbolu najnowszej historii Kuby, słynącego z wielogodzinnych przemówień Fidela Castro oraz pamiętnej mszy świętej zorganizowanej z okazji wizyty w Hawanie Papieża Jana Pawła II.

DZIEŃ 9

HAWANA
Przejazd Bulwarem Melecón obok Hotelu Nacional (miejsce pobytu Franka Sinatry, Winstona Churchilla, Marlona Brando, Grahama Greena czy Jurija Gagarina) na starówkę. Kapitol, Park Centralny i Pasaż Prado. Nawiedzenie Katedry Św. Krzysztofa (msza św.). Spacer po Starej Hawanie: Plac Katedralny, Plac Św. Franciszka i Plac Broni. Wizyta w Muzeum Rumu (Havana Club) połączona z degustacją. Często odwiedzane przez Ernesta Hemingwaya bary – El Floridita i Bodeguita del Medio również będą okazja do posmakowania słynnego „mojito”.

DZIEŃ 10

HAWANA – PINAR DEL RIO – DOLINA VIÑALES – HAWANA
Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury – Doliny Tytoniowej – Viñales. Wizyta pod Muralem Prehistorii oraz w jaskini „Cueva del Indio”, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Krótki rejs łodzią podziemną rzeką.

DZIEŃ 11

HAWANA – GUAMA – TRINIDAD
Przejazd przez do Parku Narodowego Montemar. Rejs łodzią po Lagunie Skarbów do odtworzonej z domów na palach wioski Indian Tainos – Guama. Wizyta na farmie krokodyli. Bliskie spotkanie z historią nad Zatoką Świń i przejazd wzdłuż karaibskiego wybrzeża do Trynidad.

DZIEŃ 12

TRYNIDAD – SANTA CLARA – VARADERO
Zwiedzanie założonego w 1514 r. i wpisanego w 1988r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO magicznego miasta Trinidad: Plaza Mayor, Muzeum Romantyczne. Przejazd do Santa Clara: zwiedzanie Mauzoleum bohatera rewolucji – Che Guevary. Przystanek przy pomniku uśmiechniętego Papieża – pierwszym, który stanął w miejscu publicznym, nie na gruncie należącym do Kościoła, lecz do państwa.

DZIEŃ 13

VARADERO – BACUNAYAGUA – HAWANA
Wypoczynek „all inclusive” na plażach Varadero.

DZIEŃ 14

VARADERO – HAWANA
Transfer na lotnisko w Hawanie. Po drodze krótki przystanek w punkcie widokowym niedaleko mostu Bacunayagua. Jedna z ostatnich możliwości degustacji typowo kubańskiego koktajlu „daiquiri”.

DZIEŃ 15

WARSZAWA
Międzylądowanie w jednym z europejskich portów. Przylot do Polski.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS