Kategorie produktów

Włochy – w cieniu Wezuwiusza

Data wyjazdu:  2021-05-23
Cena:  1850 PLN + 890 EUR
Wymagany dokument:  Paszport/dowód osobisty

Terminy

Terminy pielgrzymek planowanych na rok 2021 zostaną potwierdzone przez linie lotnicze w najbliższych dniach.

W cenie

  • przeloty samolotem rejsowym
  • na miejscu klimatyzowany autokar
  • rejs statkiem
  • noclegi w hotelach ***/**** : pokoje dwuosobowe z łazienkami
  • dwa posiłki, do śniadania kawa, herbata, do kolacji woda
  • ubezpieczenie NW i KL (choroby przewlekłe)
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DZIEŃ 1

Przelot na trasie Warszawa – Neapol. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 2

Castel Nuovo, rezydencja królewska wybudowana przez rodzinę Andegawenów. Palazzo Reale (pałac królewski). Kościół San Francesco di Paola wzorowany na rzymskim Panteonie. Teatr San Carlo, klejnot Neapolu, jeden z największych teatrów operowych w Europie. Katedra Św. Januarego z relikwiami. Castel dell’Ovo (Zamek Jajeczny) wzniesiony na małej wysepce połączonej ze stałym lądem groblą. Katakumby: San Gennaro i San Gaudioso. Nocleg w okolicach Neapolu.

DZIEŃ 3

Przejazd kolejką na Wzgórze Vomero – Certosa di San Martino, kompleks klasztorny kartuzów, muzeum historyczne z pamiątkami po Kartuzach, tradycyjna szopka wykonana z naturalnych materiałów: drewna, mchu i kory. Castel Sant’Elmo – średniowieczna forteca przekształcona w muzeum. Wypoczynek nad morzem. Nocleg w okolicach Neapolu.

DZIEŃ 4

Wjazd na Wezuwiusz – jedyny czynny wulkan na stałym lądzie Europy, spacer do krateru. Pompeje – ruiny miasta zniszczonego podczas wybuchu Wezuwiusza w 79 r; sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Nocleg w okolicach Neapolu.

DZIEŃ 5

Całodzienny wyjazd na wyspę Capri. Rejs promem na trasie Sorrento – Capri. rejs statkiem dookoła wyspy. Miasto Capri – kościół św. Stefana, Ogrody Augusta. Czas wolny na plaży. Nocleg w okolicach Neapolu.

DZIEŃ 6

Przejazd malowniczym wybrzeżem do Amalfi. Amalfi – katedra z relikiwiami św. Andrzeja Apostoła. Czas wolny. Rejs łodzią z Alafi do Salerno. Powrót na nocleg w okolice Neapolu.

DZIEŃ 7

NEAPOL – WARSZAWA
Przelot do Polski.

Uwaga! Cena dotyczy grupy min. 21 os.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS