Kategorie produktów

USA – Wschodnie i Zachodnie wybrzeże

Data wyjazdu:  2024-07-10
Cena:  5900 PLN + 6300 USD (+koszty wizy)
Wymagany dokument:  Paszport


Wiza we własnym zakresie.

W wypadku zniesienia wiz każdy indywidualnie załatwia internetowe zgłoszenie ESTA.


Terminy

10-28.07.2024

W cenie

  • przelot rejsowym samolotem bez przesiadki
  • przelot wewnętrzny
  • na miejscu klimatyzowany bus
  • noclegi w hotelu/motelu ***/**** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie)
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda (z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia)
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych + COVID 19
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DZIEŃ 1

WARSZAWA – NOWY YORK
Przylot do Nowego Jorku.

DZIEŃ 2

NOWY JORK
Spacer po najsłynniejszej dzielnicy miasta – Manhattanie: początek ulicy Broadway, park Bowling Green, Trinity Church, historyczne miejsce po World Trade Center (Ground Zero), giełda nowojorska na Wall Street. Dolny Manhattan a w nim również słynne Chinatown oraz włoska dzielnica Little Italy. Podziwianie panoramy Manhattanu oraz okolic z tarasu widokowego jednego z wieżowców (Rockefeller Center), Times Square.

DZIEŃ 3

NOWY JORK - NIAGARA
Rejs statkiem wokół Manhattanu co pozwoli poznać lepiej charakter poszczególnych dzielnic miasta. Katedra św. Patryka, reprezentacyjna Piąta Aleja, Central Park, Dakota Building, Lincoln Center.

DZIEŃ 4

NIAGARA
Przejazd do jednego z cudów natury jakimi są Wodospady Niagara. Podziwianie spadających kaskad wody z różnych punktów widokowych, w tym z „Wyspy Koziej”. Rejs statkiem pod wodospady. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Wyjazd w kierunku Filadelfi.

DZIEŃ 5

FILADELFIA – DOYLESTOWN
Filadelfia - Independence Hall, w którym 4 lipca 1776 roku podpisano opracowaną przez Thomasa Jeffersona Deklarację Niepodległości oraz w 1787 roku uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych, obowiązującą do dnia dzisiejszego. Wizyta w Doylestown na terenie Amerykańskiej Częstochowy gdzie zwiedzany będzie kościół oraz jego kaplice.

DZIEŃ 6

WASZYNGTON
Wyjazd do Waszyngtonu - pomnik Lincolna, Wojny Koreańskiej, Wojny Wietnamskiej oraz II Wojny Światowej, Bazylika Niepokalanego Poczęcia NMP.

DZIEŃ 7

WASZYNGTON – SAN FRANCISCO
Zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych - Biały Dom, Kapitol, Biblioteka Kapitolska, Sąd Najwyższy, Cmentarz Arlington. Wylot do San Francisco.

DZIEŃ 8

SAN FRANCISCO
San Francisco - przejazd historycznym tramwajem kablowym do Union Square, wizyta w Chinatown, kościół św. Piotra i Pawła gdzie swój ślub brali Marilyn Monroe oraz Joe DiMaggio, przejście najbardziej krętą ulicą świata – ulicą kwiatów Lombard Str., spacer po dzielnicy portowej Fisherman's Wharf, rejs statkiem wokół Alcatraz oraz pod mostem Golden Gate Bridge.

DZIEŃ 9

PARK NARODOWY YOSEMITE
Malownicza trasa do pięknego parku narodowego Yosemite. Gigantyczne sekwoje w stanowisku Mariposa, cudowne wodospady z najwyższym na półkuli zachodniej Yosemite Falls, majestatyczne monolityczne wzniesienia El Capitan czy Half Dome a także polodowcowe jeziora i inne formy takiej właśnie rzeźby terenu.

DZIEŃ 10

LAS VEGAS
Wyjazd do Las Vegas przez pustynię Mojave ze stanowiskami krzewów Jozuego - Joshua Tree.
Las Vegas - wieczorny spacer po mieście.

DZIEŃ 11

TAMA HOOVERA
Wyjazd na Tamę Hoovera, która piętrzy wody rzeki Kolorado, tworząc największy sztuczny zbiornik USA Lake Mead.

DZIEŃ 12

KOLORADO - UTAH
Wyjazd do stanu Utah przez wąwóz rzeki Virgin. Dotarcie do miasteczka Springdale leżącego u wrót parku narodowego Zion. Zobaczymy majestatyczność miejsca, które zostało nazwane przez pionierów tych terenów Syjonem. Przejazd do Cedar City.

DZIEŃ 13

KANION BRYCE
Przejazd do parku narodowego Bryce Canyon. Oglądanie form skalnych powstałych tutaj w wyniku działalności erozyjnej wody, wiatru oraz wietrzenia. Iglice, okna skalne, grzyby. Początek przygody z Kanionem Kolorado, zaczynając od północnej strony wjeżdżając do Marble Canyon, kolano rzeki Kolorado - Horseshoe Bend, Tama Powella.

DZIEŃ 14

PARK NARODOWY MESA VERDE
Udanie się przez malowniczą Dolinę Pomników Skalnych znana z wielu westernów do Parku Narodowego Mesa Verde – jedynego architektonicznego i zarazem archeologicznego stanowiska w Stanach pozwalającego poznać dzieje najstarszych Indian z plemienia Anasazii w tym ich słynne osiedla klifowe.

DZIEŃ 15

WIELKI KANION
Całodzienne obcowanie z Kanionem Kolorado. Zatrzymanie się na kilku miejscach postojowych nad południową krawędzią kanionu co pozwoli doświadczyć jego wielkości oraz ogromu.

DZIEŃ 16

LOS ANGELES
Wyjazd do Los Angeles. Po przybyciu do Miasta Aniołów wizyta w El Pueblo czyli w miejscu gdzie zaczęła się historia miasta co związane jest z kościółkiem Matki Bożej Anielskiej. Zwiedzanie kosciółka i położonego tuż obok Meksykańskiego Ryneczku.

DZIEŃ 17

LOS ANGELES
Przejazd przez centrum miasta gdzie mieści się min. Ratusz oraz Walt Disney Concert Hall, a następnie
kultową Route 66 na plażę do Santa Monica. Plażowanie. Wieczór na sławnej Aleji Gwiazd w Hollywood.

DZIEŃ 18

LOS ANGELES - WARSZAWA
Przygotowania do wylotu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

DZIEŃ 19

WARSZAWA
Przylot do Polski

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS