Kategorie produktów

Norwegia

Data wyjazdu:  2023-08-25
Cena:  11500 PLN
Wymagany dokument:  paszport / dowód osobisty


Pielgrzymka organizowana jest przez Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo - Turystyczne Peregrinus Sp. z o.o.


Ważne informacje - COVID 19


W trosce o wspólne bezpieczeństwo oraz komfort pielgrzymowania prosimy o uważne przeczytanie poniższych informacji:


 • Każdy uczestnik pielgrzymki ma obowiązek samodzielnie zapoznać się z obowiązującymi w terminie podróży warunkami wjazdu do kraju docelowego/krajów docelowych oraz przejazdu przez kraje tranzytowe (jeśli takie występują). Uwaga! Dotyczy to również przesiadek na lotniskach. Niespełnienie warunków wjazdu do danego kraju może skutkować m.in. odmową wejścia na pokład samolotu, niewpuszczeniem na terytorium danego kraju, brakiem możliwości kontynuowania podróży, koniecznością poddania się lokalnym ograniczeniom lub przepisom sanitarnym itp.


Aktualizowane na bieżąco informacje można znaleźć na stronach:


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych


https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions?affiliateid=lot&language=pl-PL


W przypadku pielgrzymek samolotowych informacje można znaleźć również na stronach przewoźników.


 • Niespełnienie warunków wjazdu do danego kraju nie upoważnia do zwrotu kosztów pielgrzymki poniesionych przez Biuro Pielgrzymkowe.


 • Oferty Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego PEREGRINUS sp. z o.o. nie obejmują kosztów związanych z koniecznością wykonania obowiązkowych dla każdego Pielgrzyma przed wjazdem na terytorium danego kraju testów na Covid-19 oraz uzyskania wymaganych do wyjazdu dokumentów.


 • W przypadku rezygnacji z wyjazdu z powodu zachorowania lub pozytywnego wyniku testu na covid-19 obowiązują standardowe warunki rezygnacji zawarte w „Ogólnych Warunkach Uczestnictwa” Pallotyńskiego Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego PEREGRINUS sp. z o.o.


Terminy

25.08-01.09.2023

W cenie

 • przeloty samolotem rejsowym (PLL LOT)
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • noclegi w hotelu 3+* (pokoje 2-osobowe)
 • wyżywienie pełne (2 posiłki: śniadania i 3-daniowe kolacje lub bufety kolacyjne, do kolacji herbata lub kawa)
 • opłaty następujących wstępów i atrakcji: kościoły Torpo i Ringebu, wjazd kolejką na Floyen, przejazd pociągiem (Flam-Myrdal-Flam), punkt widokowy Dalsnibba, Muzeum Kon-Tiki, skocznia Holmenkollen
 • opłaty za przewodników lokalnych oraz rejsy promowe wg. programu
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.


DZIEŃ 1

WARSZAWA – OSLO
Przelot z Warszawy do Oslo.

DZIEŃ 2

OSLO – HARDANGERFJORD – TORPO – NORHEIMSUND
Przejazd przez Hardangenvidda – największy płaskowyż północnej Europy, po drodze: przystanek przy wodospadzie Vøringsfossen (najwyższy wodospad w Norwegii), wizyta w kościele w Torpo. Zjazd krętą drogą przez kanion Mabodalen do Eidfjord i przejazd najdłuższym w Norwegii most przez Hardangerfjord. Nocleg w Norheimsund.

DZIEŃ 3

NORHEIMSUND – BERGEN – FLAM – SOGNEFJORD – LAERDAL
Przejazd do Bergen – zwiedzanie miasta: wjazd kolejką na wzgórze Floyen, spacer po Bryggen (hanzeatyckie nabrzeże wpisane na listę UNESCO), targ rybny. Przejazd do Flåm (po drodze wodospad Tvindefossen, miejscowości Voss i Gudvangen) – przejazd panoramicznym pociągiem Flåmsbana (Flåm-Myrdal-Flåm). Rejs promem przez najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii – Sognefjord. Nocleg w Laerdal.

DZIEŃ 4

LAERDAL – SOGNEFJORD – STRYN
Przejazd do Borgund: zwiedzanie „stavkirke”, kościoła zbudowanego w typowym norweskim stylu. Powrót nad Sognefjord. Przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen do Styrn.

DZIEŃ 5

STYRN – ALESUND
Przejazd do Hellesylt, po drodze krótki postój nad Hornindalsvatnet – najgłębszym jeziorem w Europie. Rejs z Hellesylt do Geiranger przez Geirangerfjord – najsłynniejszy i najpiękniejszy fiord Norwegii (wpisany na listę UNESCO). Wjazd na punkty widokowe nad Gejrangerfjord. Przejazd „Drogą Orłów”, przeprawa promowa Eidsdal–Linde. Przejazd do Alesund, uznawanego za najpiękniejsze miasto Norwegii.

DZIEŃ 6

ALESUND – DROGA TROLLI – LILLEHAMMER
Wjazd na przełęcz nad słynną Drogą Trolli (punkt widokowy), zjazd krętą drogą tzw. „Drabiną Trolli” (po drodze: wodospady i „Ściana Trolli” – najwyższa skalna ściana Europy). Przejazd dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen obok Parku Narodowego Rondane (najstarszy park narodowy Norwegii z dzikimi reniferami). Wizyta w kościele w Ringebo.

DZIEŃ 7

LILLEHAMMER – OSLO
Spacer po Lillehammer (m.in. obiekty olimpijskie z 1994 roku). Przejazd do Oslo. Panoramiczne zwiedzanie miasta: opera, ratusz, Zamek Królewski.

DZIEŃ 8

OSLO – WARSZAWA
Zwiedzanie stolicy Norwegii m.in. Muzeum Kon-Tiki, Park Rzeźb Vigelanda, wzgórze Holmenkollen. Przejazd na lotnisko. Przelot z Oslo do Warszawy.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS