Kategorie produktów

Japonia

Data wyjazdu:  2024-10-17 , 2025-04-21
Cena:  5980 USD; cena na 2025 r. zostanie podana wkrótce
Wymagany dokument:  Paszport


Biuro Apostolos nie bierze odpowiedzialności za ewentualne zmiany obostrzeń wprowadzane przez poszczególne kraje w przyszłości.


Terminy

17-29/30.10.2024 (w zależności od godzin przelotów), 21.04-03/04.05.2025 (w zależności od godzin przelotów)

W cenie

 • przelot rejsowym samolotem
 • przejazdy superszybkimi kolejami
 • przejazdy środkami lokomocji miejskiej
 • rejsy statkami i promami
 • przejazdy kolejkami linowymi
 • noclegi w hotelu ***/**** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
 • dwa posiłki dziennie (z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia), do śniadania - kawa i herbata, do obiadokolacji - woda
 • opieka Księdza/Przewodnika
 • wstępy
 • napiwki
 • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych + COVID 19
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DZIEŃ 1/2

WARSZAWA - TOKIO
Wylot z Warszawy i przylot do Japonii.

DZIEŃ 3

TOKIO
Przejazdu pod Pałac Cesarski oraz spacer po ogrodach w części udostępnionej dla turystów. Przejazd do dzielnicy Asakusa, zwiedzanie świątyni Sensoji. Spacer przez pasaż. Przejazd na sztuczną wyspę Odaiba. Przejazd na Shimbashi i spacer po Ginzie – luksusowej dzielnicy handlowej ze sklepami najlepszych światowych marek.

DZIEŃ 4

TOKIO – KAMAKURA – JOKOHAMA - TOKIO
Podziwianie panoramy Tokio z 45-ego piętra miejskiego ratusza w dzielnicy Shinjuku. Przejazd do nadmorskiego miasta Kamakura, słynącego z wielkiego posagu Buddy. Spacer po mieście, odwiedzenie świątyni wielkiego Buddy oraz jedna z najstarszych świątyń buddyjskich Kamakury - Hasadera, która położona jest w malowniczo pięknym ogrodzie. Przejazd do Jokohamy - spacer po dzielnicy chińskiej oraz po nadmorskiej promenadzie.

DZIEŃ 5

TOKIO – NIKKO - TOKIO
Przejazd pociągami do Nikko - stolicy religijnej kraju. Zwiedzanie najpiękniejszego w Japonii kompleksu świątyń – Toshogu, otoczony starymi cedrami, w obrębie którego znajduje sie mauzoleum wielkiego szoguna Tokugawy Ieyasu. Świątynia buddyjska Rinnoji.

DZIEŃ 6

TOKIO - HIROSZIMA
Przejazd superszybką koleją japońską do Hiroszimy. Przejazd pociagiem oraz rejs promem na wyspę Miyajima - słynnej ze stojącej w morzu bramy Torii.

DZIEŃ 7

HIROSZIMA - NAGASAKI
Zwiedzanie Parku Pokoju w Hiroszimie oraz Muzeum Bomby Atomowej. Przejazd superszybką koleją do miasta Nagasaki.

DZIEŃ 8

NAGASAKI
Zwiedzanie muzeum Bomby Atomowej, spacer po Parku Pokoju, wjazd kolejką linową na wzgórze Inasa. Wyspa Gunkanjima - Ogród Glovera z opuszczonymi zabytkowymi budynkami cudzoziemców, którzy pracowali tu w górnictwie.

DZIEŃ 9

NAGASAKI - KIOTO
Przejazd ekspresową koleją japońską do Kioto - Chramu Fushimi Inari z kilkoma tysiącami bram Torii. Wjazd na wieże telewizyjną skąd jest widok na miasto i okolice.

DZIEŃ 10

KIOTO – NARA - KIOTO
Przejazd do siedziby dworu cesarskiego oraz pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii - Nary. Zwiedzanie świątyni Todai-ji będącej swego czasu jedną z siedmiu najpotężniejszych świątyń buddyjskich, z jednym z największych na świecie posągiem Buddy z brązu. Kioto - Świątynia Czystej Wody (Kiyomizudera), chram Yasaka, spacer po dzielnicy gejsz.

DZIEŃ 11

KIOTO
Zwiedzanie zamku szoguna Tokigawy – Nijo, Złoty Pawilon – Kinkakuji. Słynąca z kamiennego ogrodu - świątynia Ryoanji i Kyoto Handcraft Center.

DZIEŃ 12

KIOTO – HIMEJI - TOKIO
Przejazd pociągiem do Himeji - zbudowanego u progu XVII wieku zamku, nazywa się go również zamkiem Białej Czapli.

DZIEŃ 13/14

TOKIO - WARSZAWA
Wylot z Japonii i przylot do Warszawy.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS