Kategorie produktów

USA – Wschodnie i Zachodnie wybrzeże

Data wyjazdu:  2023-07-10
Cena:  5800 PLN + 6200 USD (+koszty wizy)
Wymagany dokument:  Paszport


Wiza we własnym zakresie.

W wypadku zniesienia wiz każdy indywidualnie załatwia internetowe zgłoszenie ESTA.

Konieczny certyfikat szczepienia na COVID

Terminy

10-27.07.2023

W cenie

  • przelot rejsowym samolotem
  • przelot wewnętrzny
  • na miejscu klimatyzowane busy
  • noclegi w hotelu/motelu *** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie)
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda (z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia)
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych + COVID 19
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DZIEŃ 1

WARSZAWA – NOWY YORK - NIAGARA
Przelot samolotem na trasie Warszawa - New York. Przejazd do hotelu.

DZIEŃ 2

NOWY JORK
Spacer po najsłynniejszej dzielnicy miasta – Manhattanie: początek ulicy Broadway, park Bowling Green, Trinity Church, historyczne miejsce po World Trade Center (Ground Zero), giełda nowojorska na Wall Street. Dolny Manhattan a w nim również słynne Chinatown oraz włoska dzielnica Little Italy. Podziwianie panoramy Manhattanu oraz okolic z tarasu widokowego jednego z wieżowców. Rejs statkiem wokół Manhattanu co pozwoli poznać lepiej charakter poszczególnych dzielnic miasta.

DZIEŃ 3

NOWY JORK- NIAGARA
Katedra św. Patryka, reprezentacyjna Piąta Aleja, Central Park, Dakota Building, Lincoln Center. Podróż w kierunku wodospadów Niagara (od strony amerykańskiej)

DZIEŃ 4

NIAGARA
Przejazd pod wodospady Niagara. Podziwianie słynnych kaskad wody z różnych punktów widokowych. Wizyta w Sanktuarium Fatimskiej.

DZIEŃ 5

FILADELFIA-DOYLESTOWN
Przejazd w kierunku Waszyngtonu. Po drodze FILADELFIA: Independence Hall, w którym 4 lipca 1776 roku podpisano opracowaną przez Thomasa Jeffersona Deklarację Niepodległości oraz w 1787 roku uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych, obowiązującą do dnia dzisiejszego. Wizyta w Doylestown na terenie tzw. Amerykańskiej Częstochowy gdzie zwiedzany będzie kościół, jego kaplice oraz polski cmentarz z grobami zasłużonych przedstawicieli Polonii jak również żołnierzy Armii Polskiej.

DZIEŃ 6

WASZYNGTON
Zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych: Biały Dom (rezydencja prezydenta), Kapitol (siedziba Kongresu), Biblioteka Kapitolska, Sąd Najwyższy, Mauzoleum Abrahama Lincolna, Mauzoleum II Wojny Światowej, pomnik Tadeusza Kościuszki, Kościół Prezydentów. Cmentarz Arlington, Bazylika Niepokalanego Poczęcia NMP.

DZIEŃ 7

WASZYNGTON - SAN FRANCISCO
Przelot do San Francisco. Zwiedzanie miasta kościół św. Piotra i Pawła gdzie swój ślub brali Marilyn Monroe oraz Joe DiMaggio, przejście najbardziej krętą ulicą świata – ulicą kwiatów Lombard Str. Rejs statkiem po Zatoce oraz Pacyfiku, pod mostem Golden Gate i wokół wyspy Alcatraz, na której znajdowało się słynne więzienie, przejazd do punktu widokowego przez słynny most Golden Gate.

DZIEŃ 8

PARK NARODOWY YOSEMITE
Malownicza trasa do pięknego parku narodowego Yosemite. Gigantyczne sekwoje w stanowisku Mariposa, cudowne wodospady z najwyższym na półkuli zachodniej Yosemite Falls, majestatyczne monolityczne wzniesienia El Capitan czy Half Dome a także polodowcowe jeziora i inne formy takiej właśnie rzeźby terenu.

DZIEŃ 9

LAS VEGAS
Przejazd do Las Vegas. Wieczorny spacer po mieście.

DZIEŃ 10

TAMA HOOVERA
Wyjazd na Tame Hoovera, która piętrzy wody rzeki Kolorado, tworząc największy sztuczny zbiornik USA Lake Mead.

DZIEŃ 11

KOLORADO - UTAH
Wyjazd do stanu Utah przez wąwóz rzeki Virgin. Dotarcie do urokliwego miasteczka Springdale leżącego u wrót parku narodowego Zion. Zobaczymy majestatyczność miejsca, które zostało nazwane przez pionierów tych terenów Syjonem. Przejazd do Cedar City.

DZIEŃ 12

KANION BRYCE
Wyjazd do parku narodowego Bryce Canyon. Oglądanie form skalnych powstałych tutaj w wyniku działalności erozyjnej wody, wiatru oraz wietrzenia. Iglice, okna skalne, grzyby. Wspaniałe panoramy gwarantowane.

DZIEŃ 13

WIELKI KANION
Całodzienne obcowanie z Kanionem Kolorado. Zatrzymanie się na kilku miejscach postojowych nad południową krawędzią kanionu co pozwoli doświadczyć jego wielkości i ogromu.

DZIEŃ 14

ARIZONA
Wyjazd do miasteczka Sedona w Arizonie. Dalsza trasa do Phoenix, tutaj wizyta w St Mary’s Basilica, krótkie zwiedzanie miasta, przejazd i zwiedzanie Scottsdale w okolicy stolicy Arizony.

DZIEŃ 15

LOS ANGELES
Wyjazd w kierunku Los Angeles. Po drodze wizyta w Joshua Tree National Park. Po przybyciu do Miasta Aniołów wizyta w El Pueblo czyli w miejscu gdzie zaczęła się historia miasta co związane jest z kościółkiem Matki Bożej Anielskiej. Wieczorem spacer po sławnej Alei Gwiazd w Hollywood.

DZIEŃ 16

LOS ANGELES
Przejazd przez centrum miasta gdzie mieści się min. Ratusz oraz Walt Disney Concert Hall i kultową Route 66 , która na tym odcinku nazywa się Santa Monica Bulvard na jedną z najsłynniejszych plaż na świecie - w Santa Monica. Czas wolny na plaży.

DZIEŃ 17

LOS ANGELES - WARSZAWA
Przygotowania do odlotu. Transfer na lotnisko i odlot do Polski.

DZIEŃ 18

WARSZAWA
Przylot do Polski.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS