Kategorie produktów

USA – Wschodnie i Zachodnie wybrzeże

Data wyjazdu:  2023-07-10
Cena:  cena zostanie podana w najbliższych dniach
Wymagany dokument:  Paszport


Wiza we własnym zakresie. W wypadku zniesienia wiz każdy indywidualnie załatwia internetowe zgłoszenie eTA.

Konieczny certyfikat szczepienia na COVID

Terminy

10-27.07.2023

W cenie

  • przelot rejsowym samolotem
  • przelot wewnętrzny
  • na miejscu klimatyzowany autokar/bus
  • noclegi w hotelu ***/****(pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie) z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DZIEŃ 1

WARSZAWA – NOWY YORK - NIAGARA
Przelot samolotem na trasie Warszawa - New York. Przejazd do hotelu na trasie do Niagara Falls. Wyjazd na wieczorne iluminacje nad Niagarą.

DZIEŃ 2

NIAGARA
Dalsza trasa do jednego z cudów natury WODOSPADY NIAGARA. Podziwianie spadających kaskad wody z różnych punktów widokowych, w tym z „Wyspy Koziej”. Rejs statkiem pod wodospady. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Przejazd w kierunku Nowego Jorku.

DZIEŃ 3

NOWY JORK
Spacer po najsłynniejszej dzielnicy miasta – Manhattanie: początek ulicy Broadway, park Bowling Green, Trinity Church, historyczne miejsce po World Trade Center (Ground Zero), giełda nowojorska na Wall Street. Dolny Manhattan a w nim również słynne Chinatown oraz włoska dzielnica Little Italy. Podziwianie panoramy Manhattanu oraz okolic z tarasu widokowego jednego z wieżowców (Rockefeller Center). Wieczór do wczesnych godzin nocnych na Times Square.

DZIEŃ 4

NOWY JORK
Rejs statkiem wokół Manhattanu co pozwoli poznać lepiej charakter poszczególnych dzielnic miasta. Katedra św. Patryka, reprezentacyjna Piąta Aleja, Central Park, Dakota Building, Lincoln Center.

DZIEŃ 5

FILADELFIA
Przejazd w kierunku Waszyngtonu. Po drodze FILADELFIA: Independence Hall, w którym 4 lipca 1776 roku podpisano opracowaną przez Thomasa Jeffersona Deklarację Niepodległości oraz w 1787 roku uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych, obowiązującą do dnia dzisiejszego. Wizyta w Doylestown na terenie tzw. Amerykańskiej Częstochowy gdzie zwiedzany będzie kościół, jego kaplice oraz polski cmentarz z grobami zasłużonych przedstawicieli Polonii jak również żołnierzy Armii Polskiej. WASZYNGTON: stolica Stanów Zjednoczonych: Biały Dom (rezydencja prezydenta), Kapitol (siedziba Kongresu), Biblioteka Kapitolska, Sąd Najwyższy, Mauzoleum Abrahama Lincolna, Mauzoleum II Wojny Światowej, pomnik Tadeusza Kościuszki, Kościół Prezydentów. Cmentarz Arlington, Bazylika Niepokalanego Poczęcia NMP.

DZIEŃ 6

WASZYNGTON - SAN FRANCISCO
Wylot z Washington DC do San Francisco. Po wyjeździe z lotniska udanie się do centrum miasta: przejazd historycznym tramwajem kablowym do Union Square, wizyta w Chinatown, kościół św. Piotra i Pawła gdzie swój ślub brali Marilyn Monroe oraz Joe DiMaggio, przejście najbardziej krętą ulicą świata – ulicą kwiatów Lombard Str., spacer po dzielnicy portowej Fisherman's Wharf, przysmaki „owoców morza”.

DZIEŃ 7

SAN FRANCISCO
Kontynuacja pobytu w San Francisco: rejs statkiem po Zatoce oraz Pacyfiku, pod mostem Golden Gate i wokół wyspy Alcatraz, na której znajdowało się słynne więzienie, przejazd do punktu widokowego przez słynny most Golden Gate. Przejazd do Sonoma i Napa Valley-mekki miłośników najlepszych kalifornijskich win.

DZIEŃ 8

PARK NARODOWY YOSEMITE
Malownicza trasa do pięknego parku narodowego Yosemite. Gigantyczne sekwoje w stanowisku Mariposa, cudowne wodospady z najwyższym na półkuli zachodniej Yosemite Falls, majestatyczne monolityczne wzniesienia El Capitan czy Half Dome a także polodowcowe jeziora i inne formy takiej właśnie rzeźby terenu.

DZIEŃ 9

LAS VEGAS
Przejazd do Las Vegas.

DZIEŃ 10

TAMA HOOVERA
Wyjazd na Tame Hoovera, która piętrzy wody rzeki Kolorado, tworząc największy sztuczny zbiornik USA Lake Mead.

DZIEŃ 11

KOLORADO - UTAH
Wyjazd do stanu Utah przez wąwóz rzeki Virgin. Dotarcie do urokliwego miasteczka Springdale leżącego u wrót parku narodowego Zion. Zobaczymy majestatyczność miejsca, które zostało nazwane przez pionierów tych terenów Syjonem. Przejazd do Cedar City.

DZIEŃ 12

KANION BRYCE
Wyjazd do parku narodowego Bryce Canyon. Oglądanie form skalnych powstałych tutaj w wyniku działalności erozyjnej wody, wiatru oraz wietrzenia. Iglice, okna skalne, grzyby. Wspaniałe panoramy gwarantowane.

DZIEŃ 13

WIELKI KANION
Początek przygody z Kanionem Kolorado. Początek zwiedzania od północnej strony wjeżdżając do Marble Canyon. Następnie zwiedzanie kolana rzeki Kolorado - Horseshoe Bend, po czym udanie się na Tame Powella, która rozpoczyna Grand Canyon od strony wschodniej.

DZIEŃ 14

WIELKI KANION
Całodzienne obcowanie z Kanionem Kolorado. Zatrzymanie się na kilku miejscach postojowych nad południową krawędzią kanionu co pozwoli doświadczyć jego wielkości i ogromu.

DZIEŃ 15

ARIZONA
Wyjazd do miasteczka Sedona w Arizonie. Dalsza trasa do Phoenix, tutaj wizyta w St Mary’s Basilica, krótkie zwiedzanie miasta, przejazd i zwiedzanie Scottsdale w okolicy stolicy Arizony.

DZIEŃ 16

LOS ANGELES
Wyjazd w kierunku Los Angeles. Po drodze wizyta w Joshua Tree National Park. Po przybyciu do Miasta Aniołów wizyta w El Pueblo czyli w miejscu gdzie zaczęła sie historia miasta co związane jest z kościółkiem Matki Bożej Anielskiej. Zwiedzanie kościółka i położonego tuż obok Meksykańskiego Ryneczku. Następnie przejazd przez centrum miasta gdzie mieści się min. Ratusz oraz Walt Disney Concert Hall. Następnie przejazd kultowa Route 66 , która na tym odcinku nazywa sie Santa Monica Bulvard na plaże do Santa Monica. Wieczorem spędzenie czasu na sławnej Alei Gwiazd w Hollywood Zobaczenie również Chińskiego Teatru gdzie kiedyś wręczano Oskary oraz Kodak Theater gdzie robi sie to ostatnimi laty.

DZIEŃ 17

LOS ANGELES - WARSZAWA
Przygotowania do odlotu. Transfer na lotnisko i odlot do Polski.

DZIEŃ 18

WARSZAWA
Przylot do Polski.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS