Kategorie produktów

Sycylia

Data wyjazdu:  0000-00-00
Cena:  cena zostanie podania po potwierdzeniu rezerwacji
Wymagany dokument:  Paszport/dowód osobisty

                                        Decyzją włoskich władz zostały zniesione praktycznie wszystkie restrykcje

                                                    łącznie z obowiązkiem wypełniania deklaracji wjazdowej.                       Biuro Apostolos nie bierze odpowiedzialności za ewentualne zmiany obostrzeń wprowadzane przez poszczególne kraje w przyszłości.

Terminy

23-31.05.2023

W cenie

  • przelot rejsowym samolotem z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych
  • na miejscu klimatyzowany autokar/bus
  • noclegi w hotelu ***/**** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie).
  • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda
  • wstępy
  • napiwki
  • opieka Księdza/Przewodnika
  • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych i COVID 19


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DZIEŃ 1

WARSZAWA – KATANIA
Przelot na trasie. Warszawa – Katania.

DZIEŃ 2

KATANIA - ARCIREALE - KATANIA
Przejazd do Arcireale. Miasto posiada wiele cennych zabytków głównie z epoki baroku: Katedra (XVII w.), Basilica di San Sebastiano (XVIII w.), Basilica di San Pietro.
Powrót do Katanii – Katania jest drugim po Palermo największym miastem Sycylii i jednym z największych miast w całych Włoszech. Katania leży nad morzem, chociaż trudno powiedzieć, że część nadmorska jest integralną częścią miasta. To, co na pewno czyni Katanię wyjątkową, to bliskość największego aktywnego wulkanu w Europie – Etny: zwiedzanie - Katedra poświęcona św. Agacie, rynek miejski, Fontanna Słonia, ratusz.

DZIEŃ 3

ETNA - TAORMINA
Przajazd na na punkt widokowy pod wulkanem Etna. Przejazd do Taorminy, zwiedzanie miasta m.in.: Brama Mesyńska, Kościół Św. Katarzyny, Teatr Grecki , Plac IX Kwietnia z Wieżą Zegarową.

DZIEŃ 4

SYRAKUZY - KATANIA
Przejazd do Syrakuz, zwiedzanie miasta, m.in.: ruiny Świątyni Apolla, legendarne Źródło Aretuzy, Plac Del Duomo. Przejazd do Parku Archeologicznego: ołtarz starożytny - Ara Di Ierone, Teatr Grecki, kamieniołom - Latomia Del Paradiso, Amfiteatr Rzymski, grota: Ucho Dionizosa.
Popołudniu wypoczynek na plaży

DZIEŃ 5

KATANIA - AGRIGENTO - CALTAGIRONE
Wizyta w Agrigento – mieście na południowym wybrzeżu Sycylii, które na przestrzeni wieków kilkakrotnie zmieniało nazwę. W starożytności nosiło nazwę Akragas, później Agrigentum, następnie Girgenti i wreszcie od 1927 Agrigento. Zwiedzanie: Velle dei Templi, czyli Dolina Świątyń - to największy park archeologiczny na świecie!
Przejazd do Caltagirone , miasteczka słynącego z wyrobów ceramicznych. Kościoły: św. Franciszka, św. Piotra oraz Santa Maria del Monte (do którego prowadzą 142 schody z płytek ceramicznych). Wizyta w manufakturze ceramiki.

DZIEŃ 6

PIAZZA ARMERINA - PALERMO
Wizyta w Piazza Armerina, gdzie znajdują się słynne ruiny willi rzymskiej okresu późnego Cesarstwa z dobrze zachowanymi mozaikami podłogowymi. Przejazd do Palermo.

DZIEŃ 7

PALERMO - MONREALE
Palermo – katedra NMP Wniebowziętej z grobem św. Rozalii, patronki miasta; kaplica Palatyńska w pałacu normandzkim z pięknymi mozaikami; kościół La Martorana; plac Quattro Canti. Monreale – Katedra Santa Maria Nuova (wł.: Duomo di Monreale) – kościół katedralny pod wezwaniem Matki Boskiej. Budowla znajduje się pod kuratelą archidiecezji Monreale. Nosi honorowy tytuł papieski bazyliki mniejszej. W 2015 katedra została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO razem z zabytkami architektury normańsko-arabskiej w Palermo oraz z katedrą w Cefalu.

DZIEŃ 8

PALERMO - CEFALU
Wizyta w Cefalu - katedra wybudowana w 1131 roku przez Rogera II w podziękowaniu za szczęśliwe przybycie do brzegu Cefalu podczas sztormu. Katedra jest połączeniem kilku stylów: arabskiego, bizantyjskiego i normańskiego.
Popołudniu wypoczynek na plaży.

DZIEŃ 9

PALERMO – WARSZAWA
Przelot do Polski.

Inne, najbliższe wyjazdy

Dołącz do nas do facebooka !
DOŁĄCZ DO NAS